O LEGRANDU

Jsme Cirkus LeGrando (dále jen CLG). Cirkusová škola pro děti, mládež a dospělé, která funguje v Brně od roku 2005 pod křídly Lužánek – střediska volného času. Díky dlouholetým kontaktům s německými kolegy jsme zahájili svoji činnost jako první tréninkový prostor specializující se na výuku cirkusových dovedností dětí, mládeže i dospělých v České republice. 

Počátky však sahají až do 90. let minulého století, kdy se zakladatelské trio Jovan M. Jovanovski, Milan Rožtek a Konrad Heczko setkali jako spolužáci oboru Dramatická výchova na Divadelní fakultě JAMU v Brně. Zde byli společně fascinováni pouličním divadlem, žonglováním, akrobacií a dalšími artistickými disciplínami. Ihned po absolutoriu v roce 2000 se věnovali práci s mládeží na brněnských volnočasových pracovištích (tehdy SDV Labyrint a CVČ Ulita) – vznikla tak tradice akcí jako festival „Mezi panely“, pouliční divadlo „Léto a dým“, „Den žonglování v Brně“ a další, které v pozměněné formě fungují dodnes. Soustředili okolo sebe skupinu nadšenců, se kterými v roce 2005 vyrazili na mezinárodní výměnu do Stuttgartu do Jugendhaus Fasanenhof.

Tento obsah je dostupný pouze pro členy „LeGrando EDU“. Stačí se zdarma registrovat a obsah bude pro vás volně dostupný.