Program

Program pro veřejnost a školy se nám peče a pomalu ho taháme z trouby. V rámci letošního ročníku se nám opět představí jak profesionální artisté, tak zazní také mladé hlasy z mladých cirkusů napříč ČR a dál…
Stay FREŠ!

PÁTEK 9.6.2023 19:30 • TUTOcirk / VPŘED + BONUS V PODÁNÍ CASCABEL A LEGRANDO

Za úspěchem, za sny. Za tím, po čem toužíme! Teď. Se slevou.

Představení inspirované optickou básní Václava Havla VPŘED se v jedinečné komice zaměřuje na nezastavitelné tempo společnosti a konzumu. Snažíme se všechno zažít, stihnout a vlastnit. To co má on, chci i já. Na cestě za vytouženým cílem se ale setkáváme s překážkami. Jsou to lidé okolo nás, jsme to my sami. Je vůbec nějaký cíl? A co se stane, když zastavíme?

Představení kombinuje skupinovou akrobacii, teeterboard, fyzické divadlo a… nákupní vozík. Vpřed je třetím celovečerním představením z dílny Žongléros Ansámbl, tentokrát ve spolupráci s dechberoucí, živě produkovanou hudbou a zpěvem Emy Brabcové. Představení vzniklo pod uměleckou supervizí Markéty Vacovské.

Vstupné: 250,- / 150,- (děti do 15 let)
Lístky k dostání na místě.

www.tutocirk.cz

PÁTEK 9.6.2023 14:00 • Bubble Team / BABEL Cirqueon Teens Perfo Group / Praha

Bubble Team je skupina z pražského Cirqueonu, která spolu pracuje a vyvíjí se již přes 6 let. Tento rok, nejspíš i jejich poslední, se soustředí na tvorbu představení.

V představení Babel se performeři potýkají s lidskou neschopností se jednoduše dorozumět, čistě komunikovat. Ale alespoň se o to snaží. Prostřednictvím disciplín jako je párová akrobacie, vertikální lano, hrazda, provazochodectví, fyzické divadlo a
tanec performeři prozkoumávají potíže a radost ze snahy něco společně vybudovat, mít společný cíl, aniž by ztratili každý jedinečnou svébytnost.

Vstupné: kloboukovné (přijďte je podpořit!)
www.cirqueon.cz

PÁTEK 9.6.2023 14:00 • LeGrando / MOŘE? BUDE! Cirkus LeGrando „Mladí a nadějní“ / Brno

Říkají si mladí a nadějní. A v tomhle věku vás trápí nejedna peripetie dospívání. Rozmanitá parta teens ze štatlu se ale ve svém nejnovějším počinu zaměřili na jiný palčivý problém, který je ve svém měřítku celorepublikový. A to sice, že… nemáme MOŘE! A nebo?

SOBOTA 10.6.2023 14:00 • Fresh Splash / ESKALATOR Cirkulárium Teens Perfo Group / Plzeň

Hluboký nádech – hluboký výdech. Emoce. Dokáží během zlomku vteřiny vyeskalovat a zaplavit celé tělo až chcete vybuchnout a zmizet ze světa. Svírají nám hrdlo i nadnáší každý náš krok, svazují nohy k sobě i podpírají, když vrávoráme. Jedou si nahoru a dolu jako po eskalátoru a na nás neberou ohledy. Hrají si s námi a my se je snažíme zastavit, zkrotit, popřít, schovat, ignorovat, bojovat s nimi. Ale co bychom byli bez emocí? Byli bychom vůbec lidé? Nebo jen prázdné krabice…

Manéž Cirkusu LeGrando, pracoviště Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice.

Změna programu vyhrazena.
Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna.