Komponovaná cirkusová stage plná mladé energie. Těšit se můžete na krátká čísla cirkusáků z Circus Circuli (Stuttgart), Akrobat Jihlava a Cirkus LeGrando.

Kromě toho se představí dva cirkusové projekty – YX exchange (Akrobat Jihlava, Bude Cirkus, Cirkulárium, Cirqueon) a TNT (Cirkulárium).

Projekt Cirkonet YX Youth Exchange v tvůrčím procesu spojuje teens a lektory napříč organizacemi pražského Cirqueonu, plzeňského Cirkulária, jihlavského Akrobatu a českobudějovického BudeCirkusu.
rovně-stop… doprava-stop… rovně-stop… doleva-stop… KONTAKT!  Predstavujeme vám Spolecnost XY. Chodíme ve vyjetých kolejích. Pohybujeme se mezi mantinely. Posouváme se jen po osách X a Y. Co se ale stane když vybočíme? To uvidíme teprve až se k tomu odvážíme. Změna je na každém z nás. Je to na vás! Ale dokázat to můžeme jedině společně.

TNT je projektem Cirkulária – plzeňského centra nového cirkusu.
Not Fragile Like A Flower… Fragile Like A Bomb. TNT!
Ve skupině vykazují mimořádně dobré vlastnosti – jsou velmi stabilní a málo citlivé vůči vnějším vlivům. Skrývají v sobě sílu. Když je třeba, ukážou ji světu s velmi vysokou razancí výbuchu. Rozdrtí vás, smetou, jsou jedovaté. Nechte pěkně ruce v kapsách. Styk s kůží může vyvolat vaše podráždění…  

Projekty YX Youth Exchange a TNT jsou podpořeny Národním plánem obnovy Ministerstva kultury. Oba tyto projekty přijíždí do Brna představit výsledky své usilovné celoroční práce.


Cirkus LeGrando, pracoviště Legato, Stamicova 7, Brno – Kohoutovice.

Změna programu vyhrazena.
Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna.