Zirkus macht stark Stuttgart 2016

Jarní výlet instruktorů do Německého Stuttgartu očima Páji Papežíkové.

29. března až 2. dubna se většina instruktorů spolu s našimi vedoucími vydala do Německa. Stali jsme se součástí projektu Zirkus macht stark, v rámci kterého se ve Stuttgartu potkalo mnoho německých cirkusů a my, jakožto jediný zástupce Česka.

Při našem příjezdu jsme byli rovnou uvítáni galavečerem, na kterém vystupovali talentovaní zástupci cirkusu Calibastra. Přestože jsme byli unavení po dlouhé cestě z Brna, představení jsme si užili a udivení z dovedností místních cirkusových umělců jsme se odebrali na shromáždění účastníků a následné představování jednotlivých cirkusů. Už první večer jsme narazili na mírné problémy s jazykovou bariérou, které jsme ale překonali a dozvěděli se, kde budeme spát, jíst a kde si máme zvolit, jaké workshopy chceme absolvovat, na což jsme se hned vrhli. A že bylo z čeho vybírat! Akrobacie taneční, vzdušná, dynamická, párová, žonglování s jedním kuželem, více kužely nebo i klobouky, hulahoopy, herecká průprava, švihadla… Každý si našel, co jej zajímalo a konečně spát.

Jelikož jsme spali v budově místního gymnázia, jedlo se ve školní jídelně. Ale pokrmy, které nám zde podávali, vůbec neodpovídaly tomu, co si představíte pod pojmem „jídlo ze školní jídelny“. Žasli jsme nad systémem výdeje i kvalitou jídla, které nám po celou dobu pobytu velmi chutnalo.

Posilněni snídaní jsme se vydali na společnou rozcvičku, po které začaly první workshopy. Ne všichni z naší skupiny uměli německy, tak jsme se obávali, jak bude probíhat komunikace na workshopech, ale naštěstí jsme si vystačili se znalostmi angličtiny a gestikulací. Ve středu dopoledne se pořádaly dva workshopy a odpoledne další dva. Večer byla dobrovolná vystoupení účastníků, kteří se chtěli podělit o své dovednosti, zakončená fireshow.

Ve čtvrtek se konaly worshopy jen dopoledne, protože odpoledne vystupovala první polovina účastníků. Z jednotlivých čísel, která cirkusy přivezly, se vytvořily dva bloky vystoupení propojených klauny cirkusu Sepia. V prvním jsme mimo jiné účinkovali i my s naší akrobacií na židlích. Čtvrtek byl zakončen tanečním večerem, kde nejprve předtancovávali tři akrobati z Keňi jejich domorodé tance a následně se tančily společenské tance.

Během dopoledne dalšího dne proběhly poslední dva workshopy a odpoledne jsme – tentokrát pouze jako diváci – shlédli druhý blok představení. Páteční večer byl věnován rozlučkovému projevu a následnému večírku.

V sobotu večer zbývalo už jen brzo ráno vstát, zamávat a vyrazit na cestu zpět do Česka.

Similar Posts