Hana Smejkalová

Hanka se poprvé objevila na příměstském táboře na podzim roku 2006 a od následujícího roku začala navštěvovat pravidelné kroužky. Roku 2015 úspěšně dokončila pedagogické minimum a od té doby je trenérkou. Specializuje se na párovou vzdušnou i pozemní akrobacii, žonglování a je věhlasná svou neviditelností v kolektivu. Je jednou z aktivních návštěvnicí všemožných workshopů. Ve svém cirkusovém CV se pyšní například mnohanásobnou účastí na kurzech se Stéphanie N’Duhirahe, Morgane Widmer, Elišky Brtnické, Bratrů v tricku nebo Cirkus Tety. Také cyrwheel a germanwheel workshop na EJC, pedagogika žonglování a akrobacie v Cirqueonu.

Byla účastnicí i několika cirkusových výměn, například v Belgii s cirkusem Circolito (2013) nebo se stuttgartským Cirkusem Circuli (2013, 2016). Dále se zúčastnila mezinárodních projektů ABCirk a ABCirk II.

Společně s Romčou utvářejí artistické Duo HaRo, a hrály například i na dětské scéně festivalu Letní Letná. Jejím prvním větším představení v Cirkuse Legrando bylo vystoupení středeční pokročilejší skupiny Láska ve Francii, dále vystupovala například ve Varieté ve spolupráci s Brno Contemporary Orchestra nebo na Baťově kanále v představeních Commedie de Legrace a Cirque du Canal.

Od roku 2018 studuje tělesnou výchovu na Fakultě sportovních studií a matematiku na Pedagogické fakultě. Chystá se na zdárnou budoucnost s prací v oboru a pokračování i ve své cirkusové kariéře.

Pokud potřebujete pomoci s doučováním matematiky, latiny nebo s přípravou na přijímací zkoušky v oblasti logiky, Hanka je ten správný člověk pro vás.

Disciplína, která ti nahání hrůzu?
Koule.

Disciplína, která tě těší?
Když trénuji děti, tak mne asi nejvíc baví vzduch a akro/trampolína, ale záleží na partě dětí. Pro můj trénink akrobacie, ať už dynamická nebo párová, vzduch (šály, cloud, párovka) nebo žongl. Poslední dobou se snažím i o cyrwheel.

Disciplína, která tě nechává chladnou?
Žebříky, klauni a fakíři.

Top tři cirkusová představení?
Nejvíc mě oslovilo Forever Hapilly od Colectif Malunés, protože to bylo po delší době něco jiného, než jsem vídávala. Mile mne to potěšilo a něco ve mne zanechalo. Obecně vím, že se mi líbí představení, která mne dokáží nadchnout svými akrobatickými, vzdušnými nebo pohybovými kousky se zajímavými rekvizitami a myšlenkou/posláním – například představení NUYE od španělského souboru Compañía de Circo „eia“, nebo od Cirque Galapiat prředstavení L’âne & La Carotte.

Co miluješ a co nenávidíš?
Nejvíc miluji náš cirkus a partu lidí okolo. Nemám ráda chození na červenou a žebřík při navěšování  vzdušných disciplín.

Jakou disciplíny bys chtěla nejvíce zkusit?
Cyrwheel, germanwheel. A pak třeba nějaká vzdušná párovka nad molitanem, nebo nějaké dynamické akrobacie. Taky stojky.

Co děláš, když neděláš cirkus?
Nejvíc školu, protože na nic jiného moc nezbývá čas. Ráda zajdu do divadla, nebo třeba na kolo a výlety po okolí. Hory.

Kdybys byla vybavením garsonky, byla bys…
Prachovka.