Karolína Votoupalová

Kája poprvé do cirkusu zavítala na příměstský tábor roku 2006. Od té doby navštěvovala kroužek a roku 2015 absolvovala pedagogické minimum a stala se trenérkou. Na své cirkusové dráze navštívila například Belgii (spolupráce s Circolito, 2013) nebo Stuttgart (Circus Circuli, 2016). Je aktivní v návštěvnosti workshopů vzdušné akrobacie, pozemní akrobacie, slackrope a jiné.

Aktuálně studuje Mendelovu univerzitu obor Biotechnologie rostlin. Svou budoucnost vidí v laboratořích, odkud bude utíkat za cirkusem.

Může vám pomoci s biologií člověka, rostlin i zvířat, genetikou, matematikou i češtinou.

Je nějaká disciplína, která ti nahání hrůzu?
U nás asi žádná. Možná občas trochu trampolína, ale to neznamená, že si ráda nezaskáču, nebo že ji nerada vedu.

Disciplína, která tě těší?
Vzdušné disciplíny, trampolína, akrobacie.

Disciplína, která tě nechává chladnou?
Fakíři a diabola.

TOP tři cirkusová představení?
Jako moje? No tak nejlepší byla asi ta za mlada jako dítě, kde vždycky, ať už na konci roku, nebo na táboře vládla krásná atmosféra a všichni byli strašně nadšení a nakonec vždycky převládlo to vzrušení a radost z výsledku nad trémou. Jako cizí? Všechna mají svoje kouzla a každé představení je jedinečné v úplně jiném rozměru, určitě bych nezvládla vybrat nejtopovější.

Jakou disciplíny bys chtěla vyzkoušet?
Germanwheel se mi hodně líbí. Jinak se nebráním vyzkoušení jakékoliv disciplíny, každá je v něčem originální a zajímavá.

Kdybys byla žonglovátko, byla bys…
Třeba žlutej kruh, já nevím.

Na jakou akci CLG se nejvíce těšíš? Proč?
Je jich víc, protože každá je jiná a na každé je toho hodně, na co se těšit. Hory – sníh a zimní radovánky, Letná – léto, slunce, pohoda a krásná představení. Příměšťáky – spousta dětí, nových i starých tváří, nová představení každý týden.

Jaký trik bys chtěla v životě zmáknout?
Asi jsem nedošla do bodu, kdy bych chtěla zvládnout jeden jediný trik na jedné disciplíně. Mým cílem je se zlepšovat ve všech disciplínách.

Co děláš, když neděláš cirkus?
Hodně času zabere škola, samozřejmě. Ale ráda se zajdu proběhnout do lesa, s kamarády nebo na pokec, rekreačně zasportovat.

Kdybys byla vybavení garsonky, byla bys…
Jako chtěla bych být květina, ať je ta garsonka trochu hezčí. Nebo okno, protože světla není nikdy dost, ale to není úplně vybavení. Myslím, že hodně užitečné vybavení jakéhokoliv bytu je lednice a postel, tak třeba to.