Report: Stuttgart 2023

V pondělí 10.4.2023 kolem 7 ráno jsme v rámci mezinárodního projektu Cirklink vyrazili do německého Stuttgartu. Ještě před odjezdem jsme věděli, že nás čeká dlouhá cesta a proto jsme si ji zpříjemnili pomocí vysílaček a krásného mixu Česko-německých rádii. Když jsme dorazili, naši hostitelé z Cirkusu Cirkuli nás vřele přivítali a ubytovali v útulném a nově zrekonstruovaném Jugendtreff Campu. Hned chvíli po nás dorazila i estonská skupina, kterou jsme vřele přivítali.

Hned první tři dny jsme trénovali v tělocvičně nedaleko campu, do které jsme chodili hned z rána, aby náš pilný trénink mohl hned započít. Trénovali jsme, učili se novým dovednostem a užívali si společných chvilek napříč celou skupinou, tak jak to jen šlo. Během trénování pro nás byly nachystány různé workshopy, díky kterým jsme si mohli vyzkoušet neobvyklé disciplíny jako bankeen, čínskou tyč nebo pole dance. Ale mezi workshopy bylo i žonglování, vzdušná akrobacie, pozemní akrobacie a spousta dalšího cirkusu, který každý z nás již znal a aspoň základně zvládal. Během dalších tří dní jsme vyrazili do města, kde jsme proběhli různé památky a zajímavá místa, jako například bleší trh, kde si někteří z nás dovezli i nějaké ty suvenýry. Ve Friedrichsbau Varieté jsme slédli velmi kuriozní cirkusové představení ,,Vervé“, které v mnohých z nás zanechalo smíšené pocity a možná i nenávist ke slovu „Relax!“.

Po této kulturní vložce jsme dali dohromady závěrečné vystoupení nesoucí název Red Line. Toto vystoupení jsme odehráli v sobotu v cirkusovém městečku Cirkusu Circuli a myslíme si, že se nám povedlo, ale ještě víc jsme si to všichni užili. Po vyčerpávajícím vystoupení nás čekala party plná hudby, tance a radosti, kde jsme se ale začali pomalu se všemi loučit, protože v neděli jsme Stuttgartu zamávali. S trochou slz se rozloučili se všemi účastníky a vyrazili na 8 hodinovou cestu zpět domů. Cestu jsme opět zvládli a po příjezdu, tentokrát zpět k Legatu jsme se i v naší skupince rozloučili a plní zážitků, vzpomínek a nových dovedností poodcházeli do našich útulných domovů, kde na nás čekal jen odpočinek.

Jan Kuky Kučera

Similar Posts