Report: TALLIN 2022

Cirkus LeGrando v Tallinnu

Cirk Link, mezinárodní projekt cirkusu LeGrando z Legata, cirkusu Circuli ze Stuttgartu, a cirkusu Folie z estonského Tallinu začal v těžkých covidových uzávěrách v online prostředí, ale vše se nakonec v dobré obrátilo. Před prázdninami jsem uvítali naše mezinárodní partnery na festivalu Freš Manéž v Legatu, koncem měsíce října se parta mladých artistů z cirkusu LeGrando vydala na výpravu do Estonska k našim hostitelům z cirkusu Folie do Tallinu. Jaké to bylo se dočtete níže.

Do Estonska jsme vyrazili v sobotu 22.10.2022 v 0:50 od Grandu. Po příletu do Tallinnu jsme se ubytovali ve vile, odpočívali a čekali na příjezd německé skupiny Cirkus Cirkuli. V neděli ráno nás všechny uvítal v cirkusové tréninkové hale estonský cirkus Folie. Každý den jsme měli připravené různé workshopy jako vzdušná akrobacie, žonglování, jednokolky a akrobacie, z kterých jsme si mohli různě vybírat a trénovat. Kromě workshopů jsme měli připravenou poznávací hru v centru Tallinnu a byli jsme i u moře, ve kterém se někteří z nás vykoupali.

Ke konci našeho výletu jsme společně připravili a odehráli představení. Odehrálo se v centru Tallinu v místním divadle v tzv. black boxu. Přišlo se na nás podívat kolem 200 lidí a podle ohlasů se všem líbilo. Bylo složené z několika čísel jdoucích po sobě, každý cirkus měl nějaká čísla a s těmi se i předvedl. Na závěr jsme všichni zatančili společný taneček a po skupinkách utvořili 5 po sobě následujících pyramid.

Celý pobyt v Estonsku se nám moc líbil, byla to super zkušenost, kde jsme poznali nejen nové cirkusové triky, ale také nové kamarády, kteří se stejně jako my cirkusu věnují. O Velikonocích bude projekt pokračovat v německém Stuttgartu. Moc se těšíme.

Danča, Ivo, Maya, Kuky, Bony, Žofi, Dede, Zuzka, Kája, a Terka za cirkus Legrando.

Similar Posts