Report: Jaký byl „Cirkus na vodě” 2017

Už vlastně potřetí (první ročník proběhl v roce 2004) jsme se v termínu 3.-8. července 2017 vypravili na Baťův kanál za účelem hraní představení v přístavech a zažití romantiky v podobě plavby po této vodní cestě.

Třetí ročník byl jiný. Bylo nás hodně, měli jsme s sebou živou kapelu Péro za kloboukem, občas nám zapršelo, někdy jsme se setkali s nepochopením, zkrátka: těžký je někdy život varietního umělce.

Foto Konrad Heczko

Plulo se na lodích Morava a Ad Fontes, po Ámosovi a Pierotovi jsme tedy pokořili čtvrté plavidlo. V pondělí po příjezdu do Starého Města jsme měli čas vyhrazený na zkoušení společného představení „starých“ i „mladých“, hned v úterý ráno jsme přejeli do přístavu Veselí nad Moravou, kde se odbyla generálka a premiéra představení „Cirque du canal“ spojená s koncertem po skončení show. A večer se grilovalo.

Ve středu přejezd auty do prístavu Skalica na Slovensku, trochu horký a lenivý den, večerní představení za účasti mnoha diváků i našeho pana ředitele, na obzoru se objevila silná bouřka, schovali jsme se…a čekali na 4.00 ráno, kdy většina účastníků vyplula na dlouhou plavbu, mnozí ve spacácích.

Foto Martin Palkovič

Zůstal jsem s několika řidiči podpůrných systémů a kolem poledne jsme vyrazili směr Zašívárna u Osla, pohoda, představení velmi hojně navštíveno, večeře a hurá na noční plavbu s živou kapelou na střeše lodi, prostě zážitek, na který jen tak nezapomeneme.

Foto Martin Palkovič

Pátek nás přivítal deštěm, po poledni lodi vypluly směr Spytihněv. Kromě únavy, která se už začala projevovat, jsme uskutečnili reflexi a s obavou sledovali meteoradary a honící se mraky. Skutečně, začalo pršet přesně na začátku představení ve 20.30, diváci přesto přišli a dokonce ani neodešli! Představení jsme adekvátně zkrátili, ale i tak nakonec vystoupili a sklidili zasloužený obdiv a potlesk. Pak už balení, grilovaní pstruzi, noční koupání, posezení s organizátory…

Foto Martin Palkovič

V sobotu jsme sbalili a absolvovali cestu do Brna, kde jsme přebalili auta na příměstský tábor, který začínal hned v pondělí.

Zazvonil lodní zvon a putování byl konec.

Projekt vznikl díky:

Lužánky – středisko volného času Brno, pracoviště Legato

Orchestr Péro za kloboukem

Baťův kanál o.p.s

Hamboot s.r.o. – půjčovna lodí

Pulco a.s.

Další fotky: http://bit.ly/2eNABul

Videa z letoška (2017):

Similar Posts