Report: Skalička 2023

Co se stane s airtrackem ponořeným do ledové kapaliny?

Může vejce balancovat žonglovací míček?

Kolik cirkusáků je potřeba k vyhloubení jámy pod táborové úložiště?

Co je opakem kola štěstí?

A co dávají v cirkuse do koše?

Odpovědi na tyto otázky, ale hlavně hromadu krásných prázdninovocirkusových zážitků s partou našich skvělých mladých cirkusáků, jsme si odvezli z letošního tradičního letního projektu CLG na štacích. Bylo to intenzivní a jako vždy krásné!

Díky Koláčkům za báječné ubytko, obci Skalička, za to, že u nich můžeme nezřízeně cirkusovat a všem lektorům za jejich nadšení a nasazení za hranicí myslitelných možností!

A jak to vidí Skaličský starosta?

Obec Skalička a již tradiční prázdninový pobyt dětí cirkusu LeGrando očima neuvolněného starosty.

Být starostou malé obce se 160 obyvateli je krásné. Po zvládnutí každodenních povinností v zaměstnání se můžu ve volném čase věnovat radostem a strastem obce a spoluobčanů. Jednou z těch věcí je i to, jak vyplnit líně se vlekoucí letní dny na vesnici a pak přijde nápad, parta skvělých lidí a neuvěřitelná energie, která zcela rozboří ty zaschlé obecní stereotypy.

Přijedou děti z Brna, které se chtějí něco naučit a něco předvést. S nimi parta trenérů, vedoucích, kuchařů a techniků, kteří působí v obci nevšedně a to svým rozhledem, klidem, pracovitostí a profesionalitou. Rozbalí na hřišti šapitó, pomůcky, nářadí a dva týdny naprosto tiše trénují a baví se.

Tedy řeknu Vám, každý rok se na ně těším. Pokaždé, když je vidím, jsem hrdý na to že jsou právě ve Skaličce. 

Po závěrečném vystoupení Cirkusu LeGrando si také říkám „ pokud byli svojí pílí a inteligentním zájmem a umem příkladem alespoň jednomu malému divákovi, tak to stálo za to“.

Děkuji a těším se na příští rok. Jiří Mráz, starosta ze Skaličky

Similar Posts