Report: O projektu ABCirk – Galway (2017)

Je to už nějaký ten pátek, co jsme s mladou nadějnou krví navštívili „zapršené“ Irsko, nicméně přes všechen shon a pracovní nasazení se k reportu dostáváme až teď. Tady tedy stručná rekapitulace očima Dendy Póčové:

Náš výlet do Irska začal 4.5. 2017. Měli jsme sraz na hlavním nádraží, kde jsme nasedli do vlaku směr Praha. Do Prahy jsme jeli přibližně dvě hodiny. V Praze jsme přesedli na autobus, který nás zavezl na letiště Václava Havla, tam jsme se potkali i s pražskou partou. Společně jsme šli k odbavení zavazadel a po přečkání hodiny na letišti jsme konečně vzlétli směr Irsko – Dublin. Letěli jsme hodinu a půl. Po přistání v Dublinu jsme očekávali, že bude zima, ale překvapilo nás prosluněné Irsko. V Dublinu jsme museli čekat hodinu než nám přijede autobus, když konečně přijel tak jsme nastoupily a řidič na nás začal volat, ať zaplatíme, tak jsme se všechny otočily na Jovana a usmály se. Po zaplacení a nastoupení všech lidí jsme jeli hodinu a půl do Galway. Do Galway jsme dojeli, až v devět hodin večer, poté jsme se šli ubytovat do hostelu a šli se projít k moři kde nám bylo sděleno, co se vlastně celý týden bude dít.

Celý projekt byl o tom, že jsme se měli naučit jak být dobrým trenérem. Měli jsme za úkol vymýšlet hry, které jsme si postupně zahráli. Dostali jsme za úkol, jak by podle nás měl vypadat nejlepší trenér, měli jsme dát dohromady tréninkový plán,… Na programu bylo natáčení krátkých videí jak správně jistit děti na disciplínách, to ale obnášelo i zábavné učení jak stříhat videa. Dozvěděli jsme se jak to chodí v ostatních cirkusech, podle čeho se rozdělují děti…

Kromě toho jsme chodili na procházky po Galway. Ve městě jsme potkali hubení skupinu Galway Street Club, která byla naprosto úžasná a rychle jsme se do ní zaposlouchali a nechtěli jsme od nich odejít, ale práce volala. Několikrát jsme byli na pláži a našli se mezi námi i odvážlivci, kteří se šli vykoupat do moře. Nejzajímavějším výletem byla plavba na parníku, byl teplý a slunečný den a celý výlet se vydařil. Obědy jsme mívali v cirkuse, na rozdíl od večeří, které byly ve městě. Ochutnali jsme asijské jídlo, někteří taco nebo burgry.

Cesta z Irska byla ještě delší. Z Galway jsme jeli autobusem dvě a půl hodiny na letiště, poté dvě hodiny a půl jsme letěli do Prahy (v Irsku je posun času), ale bez pražské party, tam jsme měli krásně stíhat vlak a jet do Brna, jenomže vlak měl 112 minut zpoždění, tím se nám cesta hodně protáhla. S holkami jsme si z toho nic nedělaly a ve vlaku si i zpívaly. V Brně jsme byli až po desáté hodině večerní.

Děkujeme Jovanovi a Datlovi za skvělý výlet a též doufáme, že jim z nás nepraskla hlava. Celý výlet můžu zhodnotit jako velmi povedený, v listopadu nás čeká ještě Praha a poté přijedou všichni do Brna. V Irsku jsme si to užili co nejvíce to šlo a těšíme se na brzká shledání.

Similar Posts